Koptery/Drony

kopter KoZZ180 + KoZZ480

Tak jsem se dal do skládání. 2x zcela mové NAZE-M V2v combu s GPS. Stavím to současně pro kolegu. Nazy jsou "blbuvzdorné" takže šly do větších strojů určených pro příležitostné focení a filmování,Koncepce vychází snad z prvních mikrokopterů v evropě, kterým jsem se dávno tomu věnoval a ze kterých mi toho spousta zbyla.

Mikrokopter Senior
Složený z původních dílů. Jen přeflešováno a upgradováno. Motorky po 10ti letech promazány. Létá jako dřív. Má velkou výhodu v obrovských možnostech plánování tras - práce s GPS.
Konstrukce původní mikrokopterácká.
Foto doplním.

2x KoZZ480
Složený z NAZE-M V2. Rám je již plně z mé hlavy kreslený v 123D a tištěný na nové Original Průša MK2.

1x KoZZ180
No a z dalších zbytků vzniká rychlý závodní racer. Rám opět na 3D tiskárně.Tentokrát bez GPS - prostě jen to nejnutnější. FlightController Skyline32+OSD což je vlastně Naze32. Flešnuto na BetaFlight v poslední verzi. ESC jsou 20A Afro SLim flešnuté z čehosi na poslední verzi BlHeli.

Všechny předělány na Graupner MC20 + MC16 Hott a všechny už zalétány. V případě dotazů se mohu rozepsat víc.

Reinkarnace Mikrokopterů

Jsem se ráno vzbudil a rozhodl se, že:
-upgraduji svůj vysílačový park a pořídil si MC-20 Hott
-cca 10 let staré quadrokoptéry se kterými jsem začínal jako jeden z prvních v ČR vytáhnu z polic a oživím
-postavím si nějakou méně archaickou s NAZA M v2 a nějakou další s ryze čínskou elektronikou
-přejdu z dnes již nelegálního FPV 1,2GHz na 5,8GHz

Co mi připadlo neuvěřitelné - zapojil jsem prastaré desky na převodník a SW od microcopter.de a bez jakéhokoliv zaškobrtnutí se vše konektlo a nabídlo mi to upgrade na poslední verze FW.

Ještě musím vyzkoumat připojení přijímačů Hott na původní FC desku a uvidíme.

Y-Quadro Hughes MD 500

Ahoj,dal jsem dohromady další netradiční kopter,tentokrát Hughes MD 500 (T-Rex 250) Elektronika V 2.0  motory + vrtule -La-Heli  http://www.youtube.com/watch?v=EUSC7-i5Vtc

Minisraz

Vložil/a ROTOR, 22 Červen, 2010 - 10:42

Zdravím všechny příznivce Mikro a Nano kopterů,
chtěl bych udělat v rámci akce HELICUP 2010 na letišti v Kroměříži (http://www.kopter.cz/_story/10-06-20-rotor ) první sraz všech příznivců těchto strojů. Je nás už docela hodně a v podstatě denně odpovídám na nějaké dotazy týkající se nastavení atp. Jak se říká,víc hlav,víc rozumu. Navrhoval bych se sejít ten první víkend,kdy akce začíná a není tam těch lidí ještě tolik,tzn. 9.-11.7. Podmínky,ubytování atd jsou samozřejmě stejné,jako pro HELICUP. Pokud víte o někom dalším,který by měl zájem přijet,tak ho kontaktujte. Počasí je naplánované,tak snad to vyjde,Petr M

20.let Helicupu Kroměříž

Prvotní nápad uspořádat takové setkání nebyl úplně můj, ale již v roce 1984 jsme na podobné akce jezdívali s kolegou vrtulníkářem Broňou Růžičkou a našimi mechaniky (tenkrát to bývali tátové) na Slovensko, konkrétně do Bratislavy, kde parta kolem Vlada Kurjana tuhle jedinečnou sešlost pořádala. Po návratu z vojny, kdy mě tenhle obor modelařiny stále ještě hodně bavil a zároveň když jsem se dozvěděl, že tahle akce nějak zanikla, jsem se rozhodl to zkusit sám. A tak začala v roce 1992 tradice tohoto týdenního setkání pořádaného Heli model klubem Přerov na modelářském letišti v nedaleké Chropyni za přispění místního klubu vedeného panem Šrámkem.

Letiště se nachází na bývalých bažinách u lesa, takže návštěva improvizovaného WC zahaleného do oblaku komárů v přilehlém lese byl zážitek. Pitná voda byla pouze v cisterně a večer v celém kempu svítil pouze ohýnek, jednoduše naprostá idylka. Ale i přes to všechno byla nálada po celou dobu setkání výborná a bez náznaků nějaké rivality, jako je tomu bohužel dnes. Byla to doba, kdy jsme "my" učili létat vrtulník bez gyra a jiných elektronických vychytávek a měli jsme radost, když na konci letového dne byl stroj, sestavený většinou doma na koleně, celý. Nutno dodat, že většinou tomu bylo právě naopak a dodnes obdivuji sebe a pár skalních, kteří u toho vydrželi až doteď. V Chropyni proběhly celkem tři ročníky, na kterých jsme osobně uvítali například pana Heima (Graupner-mechaniky Heim) nebo majitele firmy Vario, pana Uli Streicha s doprovodem, což byl pro nás amatéry obrovský a nezapomenutelný zážitek, protože nám to umožnilo vidět na vlastní oči, jak to dělají profesionálové. Dá se říct, že od té doby se začaly tovární vrtulníky objevovat mezi účastníky čím dál častěji a hlavně mezi těmi movitějšími, kterých začalo postupně přibývat, včetně sponzorujících firem zabývajících se jejich prodejem. Zároveň vznikla v Chropyni první soutěž zručnosti Helicup, při které se na čas shazovaly plastové láhve s vodou, přenášely se jehlánky zavěšené za lyžinu vrtulníku, podlétávala se branka apod. Tahle soutěž měla tradici celých 13 let, když jsem se rozhodl, že nechám soutěžení jiným a budu nadále pořádat setkání v duchu pohodové modelářské dovolené s volným programem, samozřejmě za předpokladu dodržování určitých podmínek okolo provozování RC vysílačů a bezpečnosti. Počínaje čtvrtým ročníkem se Helicup přestěhoval na zatím poslední místo - letiště aeroklubu Kroměříž, kde trvá v nezměněné podobě dodnes.

Po dobu konání akce je vybudován na západním okraji letiště improvizovaný kemp, kde si každý zaregistrovaný účastník může postavit stan nebo karavan s možností připojení na síť 220V, sprchy a WC jsou umístěny v budově aeroklubu vzdáleného cca 100 m od kempu, čtyři chemické WC "Toi Toi" se nachází přímo v kempu. Areál je rovněž pokryt signálem Wifi (Viamedia-Kroměříž) pro bezplatné připojení na internet. Hned vedle letiště je možnost koupání v místním „Bagráku“.

Poplatek je 100Kč/os/noc za ubytování, současně 20Kč/stan/noc a 50Kč/karavan/noc za připojení na síť 220V. Součástí dočasného kempu je hangár, který slouží po dobu setkání jako místo pro registraci účastníků a zároveň poskytuje téměř nonstop občerstvení v "Kačabár" bufetu s širokým výběrem jídla a pitím. Venkovní posezení je kryto maskovací sítí.

Samotné letiště určené pro létání s modely vrtulníků je odděleno od diváků a kempu ochrannou sítí. Létá se podle stanovených a sepsaných pravidel, která každý pilot podepíše během registrace. Při létání je nutno brát hlavně ohled na bezpečný provoz velkých letadel aeroklubu, která mají vždy přednost.

Na Helicup nejsou oficiálně zváni diváci, ale při příležitosti letošního jubilea bych rád uskutečnil tři dny ( 9;10. a 15. 7.) jako předváděcí právě pro ně. Ozvučení a komentář přislíbil Jirka Kliment (JKL Sound). Předvádění samozřejmě není povinné, nicméně je to ideální možnost pro prezentování případných prodejců nebo výrobců RC vrtulníků a příslušenství, případně profi pilotů atd. Vrcholem setkání je páteční ( 15. 7.) hangárpárty, na které zahraje k poslechu i tanci přerovská skupina Fórum II. Zlatým hřebem večera budou noční lety, ohňostroj a losování hodnotných cen v tradiční sponzorské tombole.

Závěrem bych chtěl vyzvat všechny majitele vrtulníků, kteří dosud váhali s návštěvou této „top“ akce, aby se nebáli mezi nás přijet, i když jsou úplní začátečníci, nejlépe i na více dní, protože večer v klidu u ohýnku se toho dozvíte nejvíce a atmosféra se musí opravdu nasát. Ještě bych chtěl upozornit všechny majitele Nano a Mikrokopterů,že první víkend (8.-10.7.) se v rámci Helicupu uskuteční již druhé setkání těchto strojů.

Nakonec bych chtěl poděkovat všem, kteří mi každoročně pomáhají s organizací a také sponzorům, bez kterých by tahle akce nemohla fungovat, jmenovitě: Kabelovna Kabex, Posád – Montáže, RCM-Pelikán, Helimodels Olomouc, KOK- Composite, Hugo Markes, Bestbuymodel,La-Heli, MS-Composit,ModelyFogt, Systém- Commerce, Sepro, RC-modely, JKL-Sound, Satria Olomouc, Roman Pospíšil, Marek Vala.

Za Heli Model Klub Přerov, Petr Mašlaň

Nosič 3D kamery

Vložil/a vap, 6 Únor, 2011 - 19:01

Nabizim k prodeji hlinikovy nosic kamery upraveny pro kameru Panasonic HDC-SDT750K s 3D objektivem. Je mozno pouzit i pro jinou kameru. Je uplne novy, uchyceni ke kopteru upravim podle potreby. Vaha 500 g. cena 7000 Kc vcetne serv a podvozku.

Obrazky na adrese https://picasaweb.google.com/pvavrouch/Nosic3dKamery#

pavel.vavrouch@medialine.cz

VIDEO - kdo tohle z nás umí? :)

Nádhera že... Kdyby tohle moje ruce uměly Tongue out. Ale mindrák z toho mít nemusíme, oni to "jen" naprogramovali.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E7X0_6o9J10

Hoverfly - dalsi ridici elektronika pro koptery

http://www.hoverflytech.com/ HoverflyPro Features Demo 1 from Al Ducharme on Vimeo.

VIDEO - hexakopter co váží 36g

ak to je teda prcek. Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=F4pb1PTeC5k Obrázek uživatele zlamal VIDEO - kdo tohle z nás umí? :)

Helicup 2010

Zdravím všechny příznivce vrtulníků, vírníků a letos i kopterů, které se už vyskytují v hojném počtu. Rok utekl jako voda a opět se blíží termín největšího setkání vrtulníkářů v Kroměříži. Tentokrát již 19.ročník, který bude opět se stejným scénářem jako předchozí ročníky, to znamená žádný stres, žádné nucené předvádění, prostě pohoda na kterou jste za ty léta zvyklí. Doufám, že po tom všem, co se odehrávalo nedávno, nám to nepokazí počasí. Ještě minulý týden jsem z hangáru vyháněl po záplavách tuny žížal. Teď už je ale téměř vše připraveno, takže můžete být bez obav. Začínáme 9.7. a končíme 18.7. Pro ty, kteří ještě na tomto setkání nebyli přidávám pár informací. Ubytování za poplatek ve vlastních stanech či karavanech s možností připojení na el. síť. K dispozici WC - Toi Toi a sprchy s teplou vodou. V centru improvizovaného kempu je téměř non-stop otevřený bufet "KačaBar" s širokým sortimentem jídla a pití. INTERNET zdarma přes Wi-Fi V blízkosti letiště je přírodní koupaliště, Kaufland, hospoda. Těm, kteří by chtěli přijet jenom na "kukačku", tak připomínám, že akce nemá žádný pevný program, takže je lepší přijet někdy k večeru, až není takové horko a většinou moc nefouká. Vám skalním připomínám nezapomenout "kýbl" repelentu, protože o komáry letos není nouze nikde. Akce je určena pro všechny, to znamená i pro úplné začátečníky, takže se nebojte přijet. Petr Mašláň

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Koptery/Drony